Χάρτης Πλοήγησης Συχνές ερωτήσεις Συνδέσεις

Ποικίλες εκδηλώσεις

Μαρία Παναγιωτοπούλου:

1. 1999:Διοργάνωση εκδήλωσης για τους Ευρυτάνες πολεμιστές του Αλβανικού και της Εθνικής Αντίστασης σε συνεργασία με τη Δημοτική Επιχείρηση Πολιτισμού και Ανάπτυξης Καρπενησίου(ΔΕΠΑΚ).
  2. 2000:Διοργάνωση εκδήλωσης για την 25η Μαρτίου σε συνεργασία με μαθητές Λυκείου Καρπενησίου.
  3. 2000:Διοργάνωση εκδήλωσης για τον Δομήνικο Θεοτοκόπουλο σε συνεργασία με την ΔΕΠΑΚ.
  4. 2000:Διοργάνωση εκδηλώσεων σε συνεργασία με το Σύλλογο Εκπαιδευτικών Α΄Βάθμιας Εκπαίδευσης και μαθητών Δημ. Σχολείων της πόλης, με θέματα αντλημένα από την τοπική ιστορία.
  5. 2001:Σχολιασμός αποσπασμάτων Ευρυτάνων συγγραφέων και θεατρική παράσταση σε κείμενο Μαρίας Παναγιωτοπούλου με θέματα αντλημένα από ευρυτανική παράδοση συνεργασία με σύλλογο Εκπαιδευτικών Α΄βαθμιας Εκπαίδευσης.
  6. 2007:Συνεργασία με Πανευρυτανική Ένωση: Παρουσίαση του βιβλίου «Βιβλιογραφικός οδηγός Ευρυτανίας» σε κεντρικό ξενοδοχείο Αθήνας από την κυρία Λουκία Δρούλια, ομότιμη Διευθύντρια Ερευνών Εθνικού Ιδρύματος Ερευνών.
  7. 2007: Βράβευση της Παναγιωτοπούλου Μαρίας από δήμο Καρπενησίου για ως άνω βιβλίο.
  8. 2012:βράβευση της ίδιας από σύλλογο Γυναικών Ευρυτανίας.
  9. Συνδιοργάνωση με « Πανευρυτανική Ένωση» της Ημερίδας για την παρουσίαση του βιβλίου « Ο Θεσμός των Σχολαρχείων» στην Παλαιά Βουλή ( 3/2/2013). Το βιβλίο παρουσίασαν η διευθύντρια των ΓΑΚ κυρία Μινώτου και οι καθηγητές κ. Κοντός, Παπαδόπουλος και Παλιούρας.
  10. Συνεργασίες του Αναστασίου Ηλιόπουλου με δημοτικά σχολεία, Γυμνάσιο και Λύκειο για μουσικές εκδηλώσεις. Το υλικό προέρχεται από τη Συλλογή Παραδοσιακής Μουσικής των ΓΑΚ που έχει συγκροτήσει ο ίδιος.
ΙΣΤΟΡΙΚΟ
ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΟΙΝΟ
ΑΡΧΕΙΑ-ΣΥΛΛΟΓΕΣ
Εκδόσεις